Şüphesiz halk arasında birçok meyve sebzenin sayısız faydasını duymuşsunuzdur. Üzümünde bir çok faydasının olduğunu biliyorsunuzdur. Yazımızı okumaya başlamadan önce bütün bu faraziyeleri unutun. Şu andan itibaren bilimsel açıdan gerçekten üzümün faydalarını sizlere aktaracağız. Halk arasındaki söylentileri değil bilimsel tekniklerle saptanmış faydaları.

Üzüm sadece vitamin deposu değildir. Aynı zamanda düşük kalorisi nedeniyle diyetlerinde bir numaralı asil üyesidir. Üzümde bulunan vitaminleri şöyle bir hatırlayacak olursak A, B ,C ve E vitaminleri üzümde bulunmakla birlikte ayrıca fosfor , kalsiyum , demir ve magnezyumda içermektedir. Üzümün bu zengin içeriğinin cilt hastalıklarına karşı çok faydalı olduğu uzmanlar tarafından tespit edilmiştir.

Üzüm vücudu zinde tutar , sindirimi kolaylaştırır , yorgunluğa ve strese karşı birebirdir. Özellikle çoğumuzun korkusu olan çekirdeği diğer çekirdeklerin aksine mideye hiçbir zarar vermemesi nedeniyle sorunsuzluğu ile dikkatleri üzerine çeker.

Karaciğer yağlanması yaşayan kişilerin fazla üzüm tüketmeleri sakıncalıdır. Onun dışında bu faydalı meyveyi afiyetle tüketebilirsiniz.

Üzümün ne kadar faydalı olduğunu daha önce biliyor muydunuz? Evet severek yediğimiz üzüm aslında bir yandan da bizim için çok faydalı. Hani hep deriz ya ama güzel şeyler sağlığa zararlı diye. Üzümde bu kuram bozuluyor işte. Üzüm lezzetli olduğu kadarda faydalı bir meyvedir.Hemde nasıl ağzımız sulanır bazen..

Üzümün Faydaları

Üzümün en önemli ve göze çarpan etkilerinden biri yaz meyveleri arasında cinsel gücü arttıran başlıca meyvelerden biridir. Bunun yanı sıra kalpten tutunda kolesterola kadar bir çok rahatsıza iyi gelmektedir. Hazımı kolaylaştırır bağırsakları çalıştırır. Stresli günlerinizde stresi yenmek için birebirdir. İçerdiği vitaminler sayesinde üzerinizdeki yorgunluğu atmanıza yardımcı olur.

Özetle üzüm yaz aylarında menünüzde mutlaka bulunması gereken meyvelerden biri. Hem sağlınız için hemde damak tadınız için üzüm tüketiminden vazgeçmeyin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu